Nu-ți fie teamă să pierzi oameni. Să-ți fie frică să nu te pierzi pe tine încercând să-i mulțumești pe cei din jurul tău
Trăim cu impresia că pierderea oamenilor este cel mai dureros lucru care ni se poate întâmpla. Ne temem de distanță, de despărțiri, de tăceri. Ne agățăm de relații chiar și atunci când simțim, în adâncul nostru, că ne fac mai mult rău decât bine. Dar adevărul este altul. Cea mai mare pierdere nu este atunci … Citește mai mult